پنجره دوجداره-upvcarkowin.ir

درب و پنجره دوجداره

احتمالا برای شما هم پیش آمده که از خود بپرسید پنجره دوجداره UPVC چیست؟ این عبارت مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinyl Chloride است.این نوع متریال برگفته از مشتقات نفت خام است. موادی که در آن استفاده شده است باعث شده که ایت نوع در و پنجره ها در برابر تغییرات شدید دما بسیار مقاوم باشند. این نوع از در و پنجره ها در دهه 80 در اروپا اختراع شدند که بعد از آن، کشور آلمان در این حوزه پیشرفت کرده و پنجره های دو جداره را تولید و به بازار عرضه نمودند . بعد از مدتی که استفاده از آنها همه گیر شد، در و پنجره UPVC توانست جایگزین خوبی برای انواع مدل های قدیمی تر مثل پنجره های آهنی و چوبی شود تا جایی که امروزه در صنایع ساختمانی از پر کاربرد ترین مدل های در و پنجره محسوب می­شوند. یکی از نکات مهم درانتخاب در و پنجره عایق بندی و حفظ انرژی داخل ساختمان است. شیشه های دو جداره برای همین منظور ساخته شده اند، این نوع از پنجره با داشتن یک لایه گاز آگون در بین دو جداره شیشه از هدر رفت انرژی به خارج از ساختمان بطور چشم گیری جلوگیری می­کنند.همینطور شما می­توانید با استفاده از شیشه های 3 جداره عایقی بهتر و کارا تر ایجاد کنید.

تعمیرات و تعویض پنجره دوجداره

تعمیرات و تعویض پنجره دوجداره

مراحل تعمیر پنجره دو جداره به شرح زیر می­باشد:

برای اینکه با چگونگی تعمیر پنجره های UPVCآشنا شوید ابتدا باید با اجزای آن آشنا شوید: اجزای پنجره های دوجداره UPVC عبارتند از: پروفیل قاب  بازشو UPVC،لاستیک درزبندی و عایق کاری، زوار UPVC، پروفیل گالوانیزه، شیشه، پنل، یراق آلات پنجره. مواردی که امکان دارد در دراز مدت دچار مشکل شده و نیاز به تعمیر پیدا کنند به شرح زیر می­باشد.

 • رگلاژ کردن پنجره و تعمیر گیر کردن هنگام باز و بسته شدن. گاهی پیش می آید که پنجره شما زمان باز و بسته شدن گیر کند ، یا زمان باز کردن آن خود به خود بسته می شود برای رفع این مشکنلات باید عیب پنجره را یافت و آن را رگلاژ دوباره کرد
 • رفع ایراد عایق بندی و جلوگیری از ورود و خروج سرما به داخل
 • از ویژگی‌های مهم و منحصربه‌فرد پنجره‌های دو جداره عایق بودن آن در برابر سر و صدای بیرون هست، پس اگر احساس کردید که سر و صدای بیرون به داخل منتقل می­شود باید دست به تعمیر پنجره دوجداره زد.
 • گاهی با شکسته شدن یکی از شیشه‌های پنجره دو جداره کارایی و کیفیت آن از بین می­رود، پس در صورت شکسته شدن یا ترک برداشتن شیشه دوجداره با یک متخصص تماس گرفته و به سرعت اقدام به تعوض و یا تعمیر آن کنید.
 • اگر می‌خواهید پنجره شما به درستی باز و بسته شود بایستی یراق‌آلات پنجره به درستی کار کنند. به همین دلیل اگر دیدید که یراق‌آلات پنجره شما شکسته و یا فرسوده شده،باید به سرعت دست به تعمیر آن بزنید.
 • تعمیر و بهبود بخشیدن عایق‌بندی و درزبندی پنجره دو جدار نیز از بخش‌های مهم آن محسوب می­شود . اگر احساس کردید که این عایق‌بندی دچار مشکل شده است باید به سرعت دست به تعمیر آن بزنید
 • یکی از مشکلات دیگر که با تعمیر پنجره رفع می­شود، کوتاه کردن یکی از لنگه‌های باز شو پنجره در جاهایی است که لنگه پنجره گیر می­کند ، شما می­توانید با کوتاه کردن لنگه‌ای که گیر می‌کند این مشکل را رفع کنید.
 • تعویض و تعمیر کردن لولاهای فرسوده شده و آسیب‌دیده پنجره

و…

رگلاژ پنجره دوجداره

رگلاژ پنجره دوجداره

چنانچه پنجره شما در زمان باز و بسته شدن سخت عمل کند و یا احساس کنید که عایق‌بندی محکم آن تضعیف‌شده ، نیاز به رگلاژ پنجره دو جدار ضروری می­گردد.پنجره‌های دوجداره از نقاط مختلفی قابلیت رگلاژ شدن دارند. 1. از شیشه پنجره 2. از فریم لنگه باز شو 3.از یراق آن.

ابتدا باید پوشش لولا را از محل خود خارج کنیم( برای این کار اول باید پنجره را باز کنیم و بعد از آن با استفاده از یک پیچ‌گوشتی یا یک آچار آلن پوشش را آزاد کنیم.

جهت رگلاژ کردن پنجره لنگه بازش و درب پنجره دوجداره می‌بایست از محور عمودی و افقی آن جابجا شود.( برای این کار بایست 5 میلی‌متر پیچ رگلاژی را با استفاده از آچار آلن، باز بسته کنیم)با این کار لنگه باز شو درب یا پنجره دو جدار در محور افقی حرکت کرده و جابجا می­شود.بایستی تا موقعی پیچ رگلاژ را حرکت دهیم که وقتی لنگه باز شو را در جهت افقی حرکت دادیم، ناتر ازی آن رفع شده باشد.

در رگلاژ عمودی نیز از پیچی که بالای لولای 3D قرار دارد و یک آچار آلن 4میلیم تری استفاده می­شود.اول از همه به باز کردن پوشش لولای پنجره دو جداره با بهره‌گیری از آچار آلن و با همان آچار ، پیچ را در جهت عقربه‌های ساعت می­چرخانیم. با این کار لنگه باز شو به سمت بالا حرکت خواهد کرد و اگر در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانیم به سمت پایین حرکت می­کند. از این روش برای باز کردن لولاها استفاده می­شود.

پنجره دوجداره-upvcarkowin.ir

حفاظ پنجره دوجداره

حفاظ پنجره دوجداره

حفاظ پنجره و نرده‌های فلزی بالکن از مهم‌ترین گزینه‌ها جهت افزایش ضریب امنیت یک خانه است.بنابراین بدیهی است که از حفاظ پنجره برای بالا بردن امنیت استفاده شود. در زیر به انواع حفاظ پنجره اشاره خواهیم کرد:در خانه‌های امروزی پنجره‌های دوجداره بزرگ فاقد هر گونه حفاظی هستند ، به همین جهت ضرورت استفاده از حفاظ کاملاً حس می­شود.

 • نرده پنجره دوجداره از جنس استیل: حفاظت از پنجره‌های استیل با استفاده از نرده‌های استیل صورت می‌گیرد از مهم‌ترین خصوصیات این حفاظ استیل می­توان به: مقاوم در برابر زنگ‌زدگی، رنگ بدون تغییر در طول زمان، مقاومت و استیبیلیته بالا،مناسب برای مناطقی که بارندگی در آنجا زیاد است.
 • نرده‌های ساده برای پنجره‌های ساده: به این نوع حفاظ‌ها ، محافظ‌های پنجره‌های فرفورژه گفته می­شود. این نوع حفاظ‌های با وجود سادگی از زیبایی و ظرافت زیادی برخوردارند و در کنار آن مقاومت و استحکام بالایی نیز دارند. این نوع حفاظ‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های متنوعی در بازار موجود است.
 • حفاظ برای پنجره‌های مدرن: محبوبیت روزافزون حفاظ‌های مدرن نقش پر رنگی در دکوراسیون داخلی پیداکرده‌اند.این مدل از حفاظ‌های مدرن نیز توانسته­اند زیبایی و امنیت را در کنار هم قرار دهد.
پنجره دوجداره-upvcarkowin.ir

درب و پنجره upvc چیست؟

این عبارت مخفف عبارت Unplasticised Poly Vinyl Chloride است.این نوع متریال برگفته از مشتقات نفت خام است. موادی که در آن استفاده شده است باعث شده که ایت نوع در و پنجره ها در برابر تغییرات شدید دما بسیار مقاوم باشند. این نوع از در و پنجره ها در دهه 80 در اروپا اختراع شدند که بعد از آن، کشور آلمان در این حوزه پیشرفت کرده و پنجره های دو جداره را تولید و به بازار عرضه نمودند.

اجزای پنجره های upvc چیست؟

اجزای پنجره های دوجداره UPVC عبارتند از: پروفیل قاب بازشو UPVC،لاستیک درزبندی و عایق کاری، زوار UPVC، پروفیل گالوانیزه، شیشه، پنل، یراق آلات پنجره.

نقاطی که برای پنجره دوجداره قابلیت رگلاژ شدن دارند کجاست؟

1. از شیشه پنجره 2. از فریم لنگه باز شو 3.از یراق آن.