پارتیشن دوجداره چیست

پارتیشن دوجداره نوعی از پارتیشن محسوب می­شود که ترکیبی از دو جدار چوب و شیشه برای جدا سازی یک فضای واحد فاقد دیوار است. این نوع خود یک عایق حرارتی جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی سرمایشی و گرمایشی در فصل های سرد و گرم سال می­باشد. همچنین با اضافه کردن فوم های آکوستیک به این نوع پارتیشن می­توان به آن خاصیت آکوستیک داد که مانع انتقال سرو و صدا از دو جهت پارتیشن می شود. این نوع پارتیشن را می­توان با افزودن و تلفیق دو جدار شیشه و چوب (تمام چوب و تمام شیشه)و با روکشی از ملامین تولید کرد.در این مدل پارتیشن بسته به سلیقه مشتری می­توان از شیشه های راه راه ،مات سندبلاست و یا شیشه ساده استفاده کرد.

نصب پارتیشن دوجداره

نصب پارتیشن دوجداره

نصب پارتیشن دوجداره یکی از مسائلی است که بسیار می تواند در هنگام خرید توسط خریدار مورد توجه قرار بگیرد و ذهن او را مشغول کند. اولین محصولی که بایستی در خصوص نصب این پارتیشن ها بدانید این است که باید آن را به یک فرد ماهر بسپارید تا فرآیند نصب به بهترین نحو،  با کم ترین قیمت و در کوتاه ترین زمان انجام پذیرد. هم چنین بایستی به خوبی محکم کاری شود تا مقاومت بالایی در برابر ضربه های احتمالی و … پیدا کند.

یکی از نکات مهم پس از نصب پارتیشن دوجداره این است که آن ها را با وسیله ی نوارهای پی وی سی و یا دیگر نوارهای قابل استفاده به خوبی عایق بندی کنید تا احتمال عبور سر و صدا، سرمای هوا و … از آن ها به کم ترین میزان ممکن برسد.

پارتیشن دوجداره ام دی اف

پارتیشن دوجداره-upvcarkowin.ir

پارتیشن دوجداره ام دی اف

در اصطلاح عمومی پارتیشن ام.دی.اف به پارتیشنی گفته می شود که دیواره پر کننده آن و فریم و سازه ای که دور پارتیشن قرار دارد از جنس ام.دی.اف باشد.این نوع از پارتیشن بسته به شیوه تولید و سر هم بندی کردن آن به دو گروه خوش مونتاژ و بد مونتاژ تقسیم می­شود. شیوه سر هم بندی کردن پارتیشن اداری بسیار با اهمیت است به همین جهت باید در انتخاب نوع پارتیشن ام.دی.اف دقت زیادی به خرج داد.خیلی از خریداران زمان خرید پارتیشن ام.دی.اف نمی­توانند تشخیص دهند،مدلی که خریداری می­کنند قابلیت باز سر هم بندی شدن دارد یا خیر. این یکی از ویژگی های مهم و شاید مهمترین ویژگی یک پارتیشن ام.دی.اف است. از خصوصیات با اهمیت دیگر پارتیشن ام.دی.اف باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • وزن، ضخامت،انعطاف پذیری و دامنه وسیع دانسیته و…
 • چوب مرغوب و بی عیب
 • قابلیت تغییر شکل سریع و داشتن لبه های صاف
 • ظاهر زیبا،شکیل و قیافه کلی نزدیک به چوب

پارتیشن دوجداره شیشه ای

پارتیشن دوجداره شیشه ای

پارتیشن شیشه ای دوجداره که به آن «دیوار پارتیشن شیشه­ای» هم گفته می شود، سری های پنلی بدون باری می باشند که از آن به عنوان تقسیم کننده فضای اتاق های بزرگ و بدون دیوار استفاده می­شود. این نوع از پارتیشن، جهت شبکه بندی یک اتاق و تبدیل آن به چند فضای مجزا در محیط های کاری بسیار کاربرد دارد. این پارتیشن ها با بهره گیری از قاب های آلمینیومی و یا دیگر شیوه های نصب و مونتاژ سر جای خود فیکس می­شوند.استفاده از شبکه های شیشه ای به طراحان اجازه می دهد تا بیشترین فضا را بدون ایجاد مانع برای نور داشته باشند. دیوارهای پارتیشن شیشه ای در ایجاد فضای کاری راحت و کاملا کاربردی بسیار مناسب هستند و باعث می­شوند مسیر نور به تمامی فضاها جاری شود. پارتیشن های شیشه­ای دو جداره  امروزه در تمامی فضاهای کاری و اداری و برای مقاصد متنوع مورد استفاده قرا گرفته و در بهینه سازی فضای کار نقش بسیار تعیین کننده ای دارند. از مزایای دیگر پارتیشن های شیشه­ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صرفه جویی در انرژی ، نور و…
 • مقرون به صرفه بودن به نسبت استفاده از مصالح ساختمانی جهت کشیدن دیوار های آجری.
 • قابل تنظیم بودن آن در بهینه سازی فضا و در هر مکانی با مشخصات خاص آن مکان.
 • پارتیشن های شیشه ای درمقایسه با دیوار های آجری متحرک و قابل تنظیم هستند.
 • امکان انتقال نور از فضاهای مختلف و به یک نسبت بهره بردن از انرژی خورشیدی و نور مصنوعی شب
 • به دلیل بهره بردن از متریال شیشه ، احساس باز بودن فضا را القاء می­کند
 • شیک، در طراح ها و نقش های بسیار متنوع( مات، راه راه، کدر، و شفاف)

 

 

پارتیشن دو جداره

پارتیشن دوجداره اداری

پارتیشن دوجداره اداری

از مهمترین مزیت های پارتیشن دو جداره اداری بازدارندگی بسیار خوب آنها در برابر سر و صدا است. اگر برای شما زیبایی ظاهری از اهمیت برخوردار است استفاده از پارتیشن های دوجداره اداری بهترین گذینه محسوب می­شود. این نوع از پارتیشن ها فاقد ستون هستند  ولی با سهولیت بر روی زمین قرار می­گیرند و از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردارند. همانطور که گفته شد پارتیشن های دوجداره برای فضاهای اداری طراحی شده اند و علاوه بر جلوگیری از هدر رفت انرژی در برابر سر و صدا نیز یک عایق مناسب محسوب می­شوند، به همین دلیل از این نوع پارتیشن ها برای جلوگیری از مزاحمت های دیداری و شنیداری استفاده می­شود. ام دی اف هایی که در آن استفاده شده است 16 میلیمتری بوده و لبه های آن با نواری از پی وی سی عایق بندی شده است. قطر این پارتیشن ها 13 سانتیمتر بوده و ارتفاع آن بسته به سلیقه مشتری بلند ، متوسط و کوتاه طراحی شده است. از مزیت های عمده پارتیشن دوجداره اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • در طراحی این نوع از پارتیشن ها، مسیر هایی خالی برای عبور کابل برق و تلفن و سایر موارد تاسیساتی تعبیه شده است
 • فاقد هر نوع اتصال بدنه ای و عدم ایجاد پارازیت و رسانایی برق هستند.
 • قدرت و استحکام در ایستایی بدون هر نوع اتصال به زمین و انعطاف پذیری در جابجایی
 • طراحی های متنوع بسته به خواست و سلیقه مشتریان (شیشه سنت پلاست،شیشه ساده ،طلق پلی کربنات و…)

پروژه آرکوین در تهران

پارتیشن دوجداره آلومینیومی

پارتیشن دوجداره آلومینیومی

پارتیشن آلمینیومی به مجموعه پارتیشن هایی گفته می­شود که متریال و ماده اصلی آن آلمینیوم است. در این نوع پارتیشن سازه، فریم و اسکلت آن از آلمینیوم بوده و سایر اجزاء آن از متریال دیگری مثل : ام.دی.اف، شیشه و… است. بر اساس نوع و ضخامت ام.دی.اف پارتیشن آلمینیومی در ابعاد 6 میل و 16 میل ساخته شده است که به هر دو شکل دو جداره و تک جداره موجود می­باشد. پارتیشن آلمینیومی بر اساس ساخت و مونتاژ آن در دو نوع اختصاصی  و معمولی موجود است. در نوع اختصاصی آن از شیشه سکوریت و فریم های آنادایز استفاده می­شود و همه پیچ ها و اتصالات آن بصورت درون کار و مخفی می باشند. اما در نوع ساده آن، از آلمینیوم 8 سانتی استفاده شده است و اتصالات­اش روکار و قابل روئیت هستند.در پارتیشن آلمینیومی امکان استفاده از شیشه تک جداره و دو جداره وجود دارد که بر اساس نوع نیاز مشتری ساخته می­شود. معمولا از پارتیشن های آلمینیومی در مواقعی استفاده می شود که ابعاد شیشه بزرگ تر بوده و به دید بیشتری نیاز داشته باشیم.

ویژگی پارتیشن دوجداره

ویژگی پارتیشن دوجداره

بهتر است قبل از سفارش و خرید انواع پارتیشن دو جداره، از ویژگی های آن باخبر شوید و اطلاعاتی داشته باشید. این پارتیشن ها مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند و به همین دلیل نگرانی از بابت خراب شدن آن ها یا وارد گشتن آسیب به آن نخواهید داشت.

بر روی شیشه های پارتیشن دو جداره، کرکره ها و پرده هایی قرار گرفته است تا در زمانی که می خواهید آن را باز کنید و فضایی کاملا شخصی را برای خود تشکیل دهید.

نصب این پارتیشن ها بسیار آسان است و در کم ترین زمان توسط متخصصان ما انجام می پذیرد. علاوه بر نصب و مونتاژ آسان این پارتیشن ها، دمونتاژ و جداسازی آن ها کاری بسیار راحت است.

از ویژگی های خوب این پارتشین ها این است که در انواع طرح ها و رنگ ها ساخته می شوند و شما می توانید آن ها را بسته به سلیقه ی شخصی خود یا طراحی و دکوراسیون فضای داخلی انتخاب و نصب نمایید.

از این پارتیشن ها امکان کابل کشی برای انتقال جریان برق به درون فضا وجود دارد و به راحتی انجام می شود. می توانید پارتیشن دوجداره در هر دو نمونه و جنس شیشه ای یا ام دی اف بسته به بودجه ای که برای آن در نظر گرفته اید یا محیط و دکوراسیون داخلی آن انتخاب کنید.

پارتیشن دوجداره چیست؟

پارتیشن دوجداره نوعی از پارتیشن محسوب می­شود که ترکیبی از دو جدار چوب و شیشه برای جدا سازی یک فضای واحد فاقد دیوار است. این نوع خود یک عایق حرارتی جهت جلوگیری از هدر رفت انرژی سرمایشی و گرمایشی در فصل های سرد و گرم سال می­باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید

[کل: 0 میانگین: 0]

مزیت های پارتیشن دو جداره اداری چیست؟

از مهمترین مزیت های پارتیشن دو جداره اداری بازدارندگی بسیار خوب آنها در برابر سر و صدا است. اگر برای شما زیبایی ظاهری از اهمیت برخوردار است استفاده از پارتیشن های دوجداره اداری بهترین گذینه محسوب می­شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید

[کل: 0 میانگین: 0]

مزایای پارتیشن های شیشه­ ای چیست؟

 • صرفه جویی در انرژی ، نور و…
 • مقرون به صرفه بودن به نسبت استفاده از مصالح ساختمانی جهت کشیدن دیوار های آجری.
 • قابل تنظیم بودن آن در بهینه سازی فضا و در هر مکانی با مشخصات خاص آن مکان.
 • پارتیشن های شیشه ای درمقایسه با دیوار های آجری متحرک و قابل تنظیم هستند.
 • امکان انتقال نور از فضاهای مختلف و به یک نسبت بهره بردن از انرژی خورشیدی و نور مصنوعی شب
 • به دلیل بهره بردن از متریال شیشه ، احساس باز بودن فضا را القاء می­کند
 • شیک، در طراح ها و نقش های بسیار متنوع( مات، راه راه، کدر، و شفاف)

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید

[کل: 0 میانگین: 0]

برای مشاهده ویدئو فیلترشکن خود را کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید
[کل: 0 میانگین: 0]